14.03.2011

Про податок на додану вартість

Лист від 01.02.2011 р. № 2533/7/16-1517

НЕМАЄ ЛІЦЕНЗІЇ — НЕМАЄ ПІЛЬГИ З ПДВ:

такий висновок ДПАУ щодо послуг з охорони здоров’я

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 01.02.11 р. № 2533/7/16-1517

«Про податок на додану вартість»

 

У

листі, що коментується, ДПАУ надала роз’яснення з питання обкладення ПДВ послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт.

Згідно з

п.п. 197.1.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) звільняються від оподаткування операції з поставки послуг з охорони здоров’я установами охорони здоров’я, що мають ліцензію на поставку таких послуг, а також поставки послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на поставку таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, перелічених в абзацах «а» — «о» цього підпункту.

На підставі цієї норми податківці доходять висновку, що цю пільгу мають право використовувати виключно установи охорони здоров’я,

які мають ліцензію на поставку послуг у сфері охорони здоров’я.

Згідно з

Переліком установ охорони здоров’я, затвердженим наказом МОЗ від 28.10.02 р. № 385, санітарно-епідеміологічні установи належать до установ охорони здоров’я. При цьому відповідно до ст. 9 Закону про ліцензування* операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

* Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III.

Висновок: оскільки операції з поставки послуг з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, такі операції не відповідають критеріям застосування пільги з оподаткування, установленим п.п. 197.1.5 НКУ, а тому не звільняються від ПДВ та оподатковуються в загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.