20.08.2012

Малим підприємствам подавати звітність в електронному вигляді не обов'язково

Відповідь на запитання

Малим підприємствам подавати звітність
в електронному вигляді не обов’язково

Чи можуть податківці вимагати подавати звітність в електронному вигляді?

(м. Полтава)

 

Якщо платник податків не належить до великих та середніх підприємств, то не можуть .

Це випливає з п. 49.3 ПКУ , відповідно до якого податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, одним із таких способів:

а) особисто платником податків чи уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з додержанням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Те, що подання до органу ДПС податкової звітності в електронному вигляді такими особами не є обов’язковим, підтвердили й податківці в роз’ясненні з розділу 020.03 ЄБПЗ, вказується на це і в п. 4.5 Методрекомендацій № 516.

Однак права вибору не мають платники податків, які належать до великих та середніх підприємств: згідно з п. 49.4 ПКУ такі платники подають податкові декларації до органу ДПС в електронній формі з додержанням умови про реєстрацію електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Якщо ці особи подадуть декларацію в паперовій формі, її не буде визнано органом ДПС як декларацію*.

* Див. ком «Прийняття податкової звітності: нові Методрекомендації ДПСУ» // «БТ», 2012, № 33, с. 4.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 3 ст. 55 ГКУ суб’єкти господарювання поділяються на 4 групи. До категорії середніх (а далі й великих) потрапляють суб’єкти, середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) у яких не менше 50 осіб, а річний дохід від будь-якої діяльності — не менше 10 млн євро (визначається за середньорічним курсом НБУ).

Усі інші платники податків мають повне право не подавати податкові декларації в електронному вигляді.

 

Влада КАРПОВА