20.08.2012

Особливості заповнення місячної звітності з плати за землю

Відповідь на запитання

Особливості заповнення місячної звітності з плати за землю

Як вплинули зміни, внесені Законом України від 24.05.12 р. № 4834-VI до Податкового кодексу України, на подання звітності з плати за землю за липень-грудень 2012 року?

(м. Суми)

 

Нагадаємо, що з 01.07.12 р. Законом № 4834-VI було внесено зміни до ПКУ (детально про них ми розповідали у Темі тижня «Податковий кодекс: аналізуємо зміни» // «БТ», 2012, № 29, с. 22 ).

Що стосується звітності з плати за землю, то тут слід звернути увагу на те, що законодавці нарешті зрівняли статус річної і місячної декларації, виключивши згадку про «нову» звітну декларацію із п. 286.3 ПКУ. Враховуючи це, з 01.07.12 р. суб’єкти господарювання, які щомісяця подають декларацію з плати за землю, мають подавати звітну декларацію (про що робиться позначка «Х» у полі 01 шапки декларації).

Такий підхід є більш ніж виправданий, оскільки іменувати щомісячну декларацію новою звітною без факту подання звітної (річної) декларації було некоректно: в умовах дії ПКУ (на відміну від докодексних часів) при виборі місячного способу подання звітності подання річної декларації стало не обов’язковим.

Після внесення змін до ПКУ все стало на свої місця і землекористувачі, які обрали місячний спосіб подання звітності, починаючи з декларації за липень 2012 року мають подавати щомісяця «звітну» декларацію (позначка «Х» вказується у полі 01 «Звітна»), а не «нову звітну», як було раніше.

Якщо суб’єкт господарювання не врахує цього нововведення і за звичкою подасть «нову звітну» декларацію, то є ризик, що податківці не визнають таку декларацію, оскільки за загальними правилами «нова звітна» декларація може подаватись лише у тому випадку, коли до закінчення строку подання звітності платник податків виправляє дані раніше поданої декларації. Як ви розумієте, невизнання декларації означає, що така декларація не була подана, а це загрожує штрафом у розмірі 170 грн. (ст. 120 ПКУ).

Тому заповнюючи звітність із земельного податку, радимо буди уважними і враховувати нововведення, що були внесені до ПКУ, щоб уникнути можливих негативних наслідків.

 

Сергій ДЕЦЮРА