07.08.2017

Не хочете оформляти касові ордери на продаж власної продукції — використовуйте РРО

Лист ДФСУ від 18.07.17 р. № 1258/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Нагадаємо, що всім суб’єктам господарювання, які реалізують за готівку власно вироблену продукцію (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту), надано звільнення від використання реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО).

Таке звільнення їм надано п. 1 ст. 9 Закону про РРО. У ньому йдеться про те, що РРО можуть не застосовувати підприємства, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, які здійснюють торгівлю продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту), у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.

Ураховуючи це звільнення, виробників товарів цікавить: чи можуть вони при продажу за готівку своєї продукції замість оформлення розрахунків у касі підприємства шляхом складання касових ордерів застосовувати нефіскальний РРО (не зареєстрований у органах ДФС)? А факт проведення розрахунків фіксувати шляхом щоденного роздрукування Х-звіту та відображенням його даних у касовій книзі підприємства?

Відповідь надали контролери у листі, що коментується. Вони вказали, що головною умовою, яка дозволяє виробнику продукції продавати її за готівку без РРО, є проведення розрахунків у касах з обов’язковим оформленням касових ордерів. Якщо виробник товарів буде оформляти розрахунки якимось іншим чином, наприклад, використовуючи нефіскальний РРО, то він не виконує умови звільнення. А отже, повинен використовувати РРО у загальному порядку.