12.06.2012
«... то й купила порося»
У разі зміни (уточнення) коду УКТ ЗЕД,
зазначеного у податковій накладній, продавець повинен
виписати коригування до податкової накладної
і нову податкову накладну із правильними кодами
Чи потрібно платнику ПДВ виписувати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що виписана на першу подію за операцією з постачання імпортованих товарів і містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено?
У разі якщо податкова накладна, виписана на першу подію за Операцією з постачання імпортованих товарів, милить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено, то після зміни коду УКТ ЗЕД фактично відбувається зміна номенклатури товару.
Зміна номенклатури товарів також є зміною суми компенсації вартості товарів, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший — на відповідну кількість або суму збільшується.
Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Враховуючи викладене, продавець в обов’язковому порядку має виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що виписана на першу подію за операцією з постачання імпортованих товарів і містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення вантажної митної декларації уточнено, та зменшити кількість (вартість) товарів, зазначених у такій податковій накладній. Крім того, такий продавець повинен виписати іншу податкову накладну на імпортовані товари, в якій вказати правильні коди УКТ ЗЕД, зазначені в належним чином оформленій вантажній митній декларації.
При цьому податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України, з 01.01.2012 р. підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній (п. 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу).
Крім того, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку (п. 3 Порядку [ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. ] № 1246).*
Консультацію підготовлено за участі Н. Пасічник
, заступника начальника Управління по роботі
з Єдиною базою податкових знань
та письмових звернень платників податків
інформаційно-довідкового департаменту
державної податкової служби — начальника відділу,
І. Денисенко, О. Іваницької,
Я. Мірошник та О. Янчевської,
головних державних податкових інспекторів
«Вісник податкової служби України» № 19/2012
Від редакції
Із серії «Не мала баба клопоту…» (див. заголовок).
* Нову податкову накладну теж потрібно буде не забути зареєструвати.— Ред.