31.03.2013

Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі

Лист від 28.02.2013 р. № 3183/6/18-8515

— Заборони немає, але відмовити можна,

а якщо відмовити не можна,

то маєте право й, отже, зобов’язані...

Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі

Лист Державної податкової служби України
від 28.02.2013 р. № 3183/6/18-8515

(витяг)

<...>

Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі — ЄРПН), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі — Порядок), не передбачено здійснення органами державної податкової служби України заборони реєстрації податкових накладних в ЄРПН*.

В той же час пунктом 9 Порядку встановлено перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних**, а саме: наявність помилок, відсутність у Єдиному реєстрі податкових накладних відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених Кодексом [а саме п. 201.1 192.1) ПКУ.— Ред.], протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

При цьому платник має право зареєструвати в ЄРПН правильно оформлену податкову накладну з урахуванням терміну реєстрації відповідно до цієї статті Кодексу.***

Враховуючи зазначене податкові накладні, сформовані з дотриманням вимог Кодексу та чинних нормативно-правових актів, які регламентують порядок надсилання податкових документів засобами телекомунікаційного зв’язку до органів державної податкової служби, зокрема податкових накладних, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.****

Заступник Голови А. Ігнатов

Від редакції

Отже, заборону реєстрації податкових накладних у ЄРПН не передбачено. Однак податкові накладні, складені з порушенням п. 201.1 і 192.1 ПКУ, не приймаються, про що надсилається квитанція із зазначенням причин. Тож розслаблюватися не слід.

Виходячи із практики причинами для неприйняття можуть бути не тільки технічні помилки, але й недостовірність окремих реквізитів (наприклад, не відповідність фактичного та юридичного місцезнаходженнь юрособи).

 

* Заборони немає…— Ред.

** …але відмовити можна…— Ред.

*** …а якщо не можна, то маєте право…— Ред.

**** …й, отже, зобов’язані…— Ред.