18.10.2021

Актуальне запитання. Чи враховується при голосуванні відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» голос голови, якщо йдеться про дві третини саме загального складу ради?

Чи враховується при голосуванні відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» голос голови, якщо йдеться про дві третини саме загального складу ради?

В абз. 2 ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі — Закон) зазначається: рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як 2/3 голосів депутатів від загального складу ради. У свою чергу, ч. 5 ст. 12 Закону визначено: на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом. Так, ч. 1 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлює: депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради. Кожний депутат місцевої ради у раді має один голос. Крім того, абз. 1 ч. 2 ст. 59 Закону передбачає: рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Отже, голос голови зараховується так само, як і голос депутата ради.

Хоча абз. 2 ч. 2 ст. 59 Закону можна трактувати і по-іншому, з точки зору прямої прив’язки лише до саме загального складу ради, яким його визначає Виборчий кодекс України.