04.04.2022

Актуальне запитання. Чи можна звільнити сумісників-педагогів у разі переходу на дистанційну форму роботи?

У позашкільному закладі працюють сумісники-педагоги. Заклад призупинив діяльність на 2 тижні, а потім поновив та почав працювати дистанційно. Що директору робити з сумісниками, вони працюють далі чи їх можна звільнити?

Із працівниками, які працюють за сумісництвом, укладаються трудові договори на загальних підставах і на них повністю поширюється законодавство про працю.

У разі запровадження дистанційної чи надомної роботи працівники-сумісники продовжують виконувати свою роботу (за наявності технічної можливості та обсягів роботи).

У разі якщо відсутня можливість виконувати роботу, для працівників запроваджується простій. Також можуть бути надані відпустки (як щорічні, додаткові, так і без збереження заробітної плати). Звільнення працівників-сумісників можливе на загальних підставах (ст. 36, 38, 40, 41 КЗпП України) та з дотриманням відповідної процедури.

За інформацією Державної служби України з питань праці від 30.03.2022. Можна ознайомитися за посиланням: https://dsp.gov.ua/u-pozashkilnomu-zakladi-pratsiuiut-sumisnyky-pedahohy-zaklad-pryzupynyv-diialnist-na-2-tyzhni-a-potim-ponovyv-ta-pochav-pratsiuvaty-dystantsiino-shcho-dyrektoru-robyty-z-sumisnykamy-vony-pratsiuiut/