24.04.2008

Коли здавати виручку до каси

Відповідь на запитання

Коли здавати виручку до каси

 

Аптека є відокремленим підрозділом юридичної особи. Режим роботи — цілодобовий.

Кожного ранку виручку здаємо до каси підприємства — юридичної особи, яку касир того ж дня здає до банку. Касову книгу не ведемо.

Чи порушує відокремлений підрозділ строки здавання готівки до каси підприємства?

(м. Чернігів)

 

Ні, не порушує.

У цій ситуації оприбуткування сум готівкової виручки відбувається у два етапи:

перший етап — готівка прибуткується в аптеці — відокремленому підрозділі підприємства;

другий етап — ці суми здаються до каси підприємства — юридичної особи.

Відповідно до

п. 2.6 Положення № 637 у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Інакше кажучи, сума виручки, пробита через РРО, вважатиметься

оприбуткованою вже після відповідного оформлення КОРО.

Після цього аптека здає готівкові кошти безпосередньо до каси юридичної особи або до банку для перерахування та зарахування на банківський рахунок підприємства — юридичної особи. Строки здавання готівки та розмір ліміту каси доводиться юридичною особою до відокремленого підрозділу наказом (розпорядженням) керівника підприємства. При цьому виручка, отримана до каси, відображається в касовій книзі підприємства.

Розглядаючи цю ситуацію, необхідно враховувати позицію НБУ, викладену в

листі від 06.02.2008 р. № 11-113/423-1352 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 19). У цьому листі НБУ зазначає: якщо відокремлений підрозділ приймає виручку через РРО і не здійснює інших виплат (наприклад, видача заробітної плати, господарські потреби тощо), то касову книгу вести він не зобов’язаний незалежно від того, куди здається виручка: до каси головного підприємства або відразу до банку.

При цьому

не вважаються понадлімітними суми готівки в день їх надходження, якщо їх здано до банку не пізніше наступного робочого дня банку або використано підприємством наступного дня на господарські потреби (п. 5.10 Положення № 637).

Отже, аптека має здавати виручку до каси головного підприємства у строки, установлені в наказі (розпорядженні) підприємства, але

не пізніше наступного робочого дня після її надходження до каси.

У ситуації, що розглядається, аптека здає виручку до каси підприємства кожного ранку, а ці кошти касир підприємства того ж дня здає до банку. Отже, строки здавання готівки відокремлений підрозділ не порушує.

Вікторія Матвєєва, економіст-аналітик