20.09.2010

Новини законодавства. Розроблено проекти нормативно-правових актів щодо єдиного соціального внеску

Новини від 08.07.2010 р. № 2464-VI

Розроблено проекти нормативно-правових актів щодо єдиного соціального внеску

 

Як ми вже повідомляли,

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) набере чинності з 1 січня 2011 року (за винятком окремих положень, що стосуються посвідчень застрахованих осіб, які наберуть чинності з 1 січня 2014 року).

Ідея Закону № 2464 — запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), який замінить страхові внески, що сплачуються сьогодні до чотирьох фондів соціального страхування: Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Докладному розгляду основних положень

Закону № 2464 було присвячено статтю «Єдиний соціальний внесок: як це буде…», опубліковану в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 67.

Пенсійний фонд

, який є відповідальним за збір та ведення обліку ЄСВ, розмістив на своєму сайті (www.pfu.gov.ua) проекти низки нормативно-правових документів, розроблених на виконання Закону № 2464, зокрема:

проект Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей документ визначає процедуру нарахування та сплати ЄСВ, нарахування та сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів. Зауважимо, що норми проекту Інструкції уточнюють окремі положення Закону № 2464, однак не знімають усіх запитань, що виникають при вивченні цього Закону;

проект Порядку формування і надання страхувальниками звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей документ установлюватиме порядок, строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб і суми нарахованого ЄСВ та його форму. Порядок подання звітності з ЄСВ схожий на нині чинний порядок подання пенсійної звітності, а форма звіту з ЄСВ — на форму пенсійної звітності.

Документи ми опублікуємо та докладно прокоментуємо тільки-но їх офіційно затвердять.