15.11.2012

ПДВ. При часткових постачаннях за одним договором у межах одного дня податкові накладні складаються на кожне часткове постачання

Відповідь на запитання

При часткових постачаннях за одним договором у межах одного дня податкові накладні складаються на кожне часткове постачання

 

У межах одного договору в один і той самий день постачальник відвантажив нам дві партії товару: на 80 тис. грн. та на 20 тис. грн. На ці два відвантаження він склав відповідно дві податкові накладні (при цьому накладну на 80 тис. грн. зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних). Чи правильно вчинив постачальник або йому слід було виписати одну накладну за підсумками дня та зареєструвати її?

(м. Львів)

 

Відповідно до п. 201.7 ПКУ податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму авансу. У зв’язку з цим, якщо постачальник здійснює декілька часткових постачань, у тому числі за одним договором протягом одного дня, податкові накладні повинні складатися на кожне часткове постачання. При цьому критерій для обов’язкової реєстрації (сума ПДВ понад 10 тис. грн., постачання імпортного/підакцизного товару) визначається за кожною окремою накладною: в описаному випадку податкова накладна на 80 тис. грн. підлягає реєстрації (сума ПДВ у ній перевищує 10 тис. грн.), тоді як накладну на 20 тис. грн. реєструвати не потрібно (за умови, що відвантажувався вітчизняний непідакцизний товар). Що важливо: подібний порядок складання податкових накладних наразі підтримує і ДПСУ* (див. Узагальнюючу податкову консультацію № 127 // «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 17, с. 9). Отже, в описаній ситуації постачальник учинив правильно.

Разом із цим слід зауважити: податківці, найімовірніше, не будуть і проти складання податкової накладної на загальну суму часткових постачань за одним договором за день**, про що також див. у названій вище консультації.

 

 Віталій Смердов, економіст-аналітик

 

* Висновок податкового відомства стосувався часткових передоплат, проте вважаємо, що його справедливо поширювати і на часткові постачання.

** Більше того, нагадаємо: у минулому контролери вважали подібний підхід до складання накладної єдино можливим (див. «Вісник податкової служби України», 2011, № 10, с. 25), що, звісно, було неправомірним.