15.04.2024

Імпортний ПДВ: все про нього

Ввезення товарів у митному режимі імпорту супроводжується сплатою ввізного ПДВ. Причому неважливо, є імпортер платником ПДВ чи неплатником. Коли сплачувати ПДВ при імпорті та як його обліковувати — розберемо в статті.

Ввезення — оподатковувана операція

Операції з ввезення товарів на митну територію України, у тому числі в митному режимі імпорту, є об’єктом оподаткування ПДВ (п.п. «в» п. 185.1 ПКУ).

Причому сплачувати ПДВ при ввезенні повинна будь-яка особа (навіть не зареєстрована платником ПДВ), що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню (п.п. 3 п. 180.1 ПКУ). тобто якщо митна вартість імпортних товарів перевищує 150 євро (оскільки ввезення товарів меншої вартості — до 150 євро не є об’єктом оподаткування ПДВ, п.п. 196.1.16 ПКУ). Таким чином,

при імпорті товарів, митна вартість яких понад 150 євро, треба сплатити суму ввізного ПДВ

При цьому товари, що ввозяться на митну територію України, оподатковують ПДВ за відповідною ставкою: 20 %, 14 %, 7 % (п. 206.2 ПКУ).

Коли і як сплачують ПДВ при ввезенні?

Імпортні ПДВ-зобов’язання

Нарахування ввізного ПДВ. При нарахуванні імпортного ПДВ правило першої події не працює (п. 187.11 ПКУ). А нараховують його за такими правилами.