03.02.2025

Воєнні послаблення для платників сільгоспЄП

Крім послаблень, які платникам сільгоспЄП дає сама спрощена система оподаткування, існують додаткові послаблення, обумовлені дією в Україні воєнного стану (ВС). Про них і йтиметься в цій статті.

СільгоспЄП

Земельні ділянки на бойових / окупованих територіях. Платники сільгоспЄП, як юрособи, так і ФОП, мають право на звільнення від сплати сільгоспЄП згідно з п.п. 69.33 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Воно полягає в тому (див. також БЗ 108.02.04), що на час дії ВС

не нараховується та не сплачується сільгоспЄП за сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду, якщо вони знаходяться на територіях активних бойових дій (АБД) або на тимчасово окупованих територіях (ТОТ)

Звільнення діє до дати завершення на таких територіях АБД або тимчасової окупації. Визначення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ відбувається за Переліком № 309*.

* Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.

Зверніть увагу! До територій АБД, на які поширюється воєнне звільнення, належать і території АБД, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси. СільгоспЄП на таких територіях не нараховується та не сплачується починаючи з дати, коли територію було внесено до відповідного розділу Переліку № 309, але не раніше 01.05.2024, і діє до дати завершення АБД на таких територіях (див. роз’яснення ДПСУ від 14.06.2024).

Якщо ж земля розташована на території, що знаходиться в зоні можливих бойових дій (МБД) чи на іншій території, не охопленій ні активними бойовими діями, ні тимчасовою окупацією, то рахувати сільгоспЄП слід за загальними правилами. Хоча і щодо таких земель є певні послаблення для платників сільгоспЄП. Про них далі.