03.02.2025

Платник сільгоспЄП і РРО

Сільгосппідприємство — платник сільгоспЄП продає продукцію власного виробництва за готівку населенню. Крім того, за готівковим розрахунком надаємо послуги з обробки землі (оранка, дискування тощо). Чи існують якісь спеціальні послаблення для платника сільгоспЄП щодо застосування РРО?

Статус платника сільгоспЄП ніяк не впливає на обов’язок підприємства застосовувати РРО/ПРРО при прийманні, зокрема, готівки в оплату за товари / послуги. Разом з тим у разі провадження певних видів діяльності, притаманних якраз сільгосптоваровиробникам, без РРО* можна обійтись узагалі або замінити його на КОРО з РК.

* Далі про ПРРО не згадуватимемо, оскільки застосування як РРО, так і ПРРО, а також звільнення від їх застосування регламентовано одними й тими ж нормами (крім торгівлі пальним).

Звільнення від РРО. Вони прописані в ст. 9 Закону про РРО і передбачають одночасне звільнення від КОРО з РК. Для сільгосппідприємств підійдуть кілька. Найпривабливіше — в «сільськогосподарському» п. 11 ст. 9 Закону про РРО, згідно з яким

РРО не застосовуються при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів