20.01.2025

ЄСВ-звітність за 2024 рік для ФОП-загальносистемників

Підприємці на загальній системі оподаткування, які протягом усього 2024 року або його частини сплачували ЄСВ за себе, не скориставшись воєнною пільгою, мають разом із декларацією загальносистемника заповнити додаток ЄСВ1 та подати його до ДПС. Як це правильно зробити, читайте далі.

Воєнна пільга, встановлена п. 919 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) дозволяла будь-якому ФОП-загальносистемнику у 2024 році не сплачувати ЄСВ за себе. Докладніше про це див. у статті «Воєнні ЄСВ-пільги для підприємців» // «Податки & бухоблік», 2025, № 6.

Крім того, пільги зі сплати ЄСВ за себе передбачені для:

— підприємців, які одночасно були найманими працівниками або гіг-спеціалістами, якщо за них ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску сплачував роботодавець за основним місцем роботи або резидент Дія Сіті. У цьому разі діяло безумовне звільнення;

— ФОП — пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Вони могли сплачувати ЄСВ на добровільних засадах;

— підприємців-загальносистемників, які у звітному періоді або в його окремих місяцях не отримували доходу (прибутку). Про них докладніше поговоримо пізніше.

Разом з тим окремі підприємці, не бажаючи втрачати страховий стаж, не користувалися можливістю несплати ЄСВ за себе протягом усього 2024 року або його частини. Саме для них інформація, наведена у нашій статті, буде цікавою. А для початку нагадаємо правила обчислення та сплати підприємцями-загальносистемниками ЄСВ за себе.