07.07.2025

Строки сплати податків, визначених у ППР

Не кожна перевірка податківців завершується винесенням податкового повідомлення-рішення (ППР). Але якщо ППР все ж таки складено, в ньому, як правило, вказують суму донарахованих податків і штрафів. Далі з’ясуємо, в які строки їх слід сплатити.

Загальні вимоги

У загальному випадку, якщо за результатами перевірки податківці нарахували грошові зобов’язання і видали ППР,

платник податків зобов’язаний сплатити ці суми протягом 10 робочих днів з дати отримання ППР (п. 57.3 ПКУ)

Справа в тому, що коли платник не оскаржує ППР, то вже через 10 робочих днів з моменту його вручення податкове зобов’язання вважається узгодженим і підлягає сплаті.

Інша справа, коли платник податків вирішує оскаржити рішення податківців, наприклад, в адміністративному (деталі див. у «Адміноскарження рішень податківців» // «Податки & бухоблік», 2025, № 54) чи судовому порядку (див. «Подаємо позов на рішення податківців: інструкція для бухгалтера» // «Податки & бухоблік», 2025, № 54). У такому разі варто звернутися до норм ПКУ, які встановлюють особливі правила сплати нарахованих зобов’язань у разі оскарження. Зокрема, якщо платник оскаржує ППР, він зобов’язаний сплатити узгоджену суму, а також — за наявності — пеню та штрафи протягом 10 робочих днів після дати такого узгодження.

Виникає закономірне запитання:

який же день слід вважати датою узгодження грошових зобов’язань у випадку оскарження рішення податківців?