02.06.2025
За нормами п. 4 Порядку № 520* у разі зупинення ПН/РК платник ПДВ має право подати регіональній комісії для їх розблокування:
1) письмові пояснення та
2) копії підтвердних документів.
Такі пояснення та копії сканованих підтвердних документів подають фіскалам в електронній формі — як додатки до Повідомлення про розблокування форми J/F1312603 у вигляді окремих документів довільного формату (за формою J/F1360102).
Перелік документів, які ПДВ-платник може подати регіональній комісії для розблокування ПН/РК, наведено у п. 5 Порядку № 520. Проте — це лише орієнтовний (невичерпний) перелік розблокувальних документів (див. роз’яснення ДПСУ від 10.03.2023).
Зазвичай податківці в розблокувальному пакеті хочуть бачити й інші документи, які підтвердять (див. роз’яснення ДПСУ від 10.03.2023):
— наявність матеріально-технічної бази та трудових ресурсів, достатніх для ведення господарської діяльності;
— реальність здійснення господарської операції, зазначеної в заблокованій ПН/РК.