02.06.2025
За вимогами п. 4 Порядку № 520* копії документів та письмові пояснення подають стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для прийняття регіональною комісією рішення про її реєстрацію / відмову в реєстрації.
Заразом п. 5 Порядку № 520 прямо говорить, що платник ПДВ може подати податківцям, зокрема, інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрацію яких зупинено.
У разі, коли у квитанції до ПН/РК зазначено код товару (за УКТ ЗЕД) / послуги (за ДКПП) / умовний код товару, операція за яким стала підставою для блокування, платнику достатньо подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції. Тобто важливо підтвердити реальність саме цієї операції (з цим кодом УКТ ЗЕД / ДКПП / умовним кодом).