13.03.2025

Ліквідаційна ЄП-декларація: квест із новими формами для ФОП

У лютому Мінфін оновив форми ЄП-декларацій*. Деякі ФОП припинили діяльність у січні — лютому 2025 і вже встигли податки «ліквідаційну» ЄП-декларацію за старою формою. А хтось реєструє припинення зараз і хоче швидко подати «ліквідаційну» ЄП-декларацію (поки податкова ще не заблокувала їм можливість подавати електронну звітність), але оновленої форми у податковому кабінеті ще немає! Що ж робити цим ФОП? Розбираємося.

* Деталі знайдете в статті «Є нові форми декларацій для платників ЄП. А здаємо на старих!» // «Податки & бухоблік», 2025, № 15.

Дедлайн для останньої декларації ексспрощенця

Після того, як ФОП на єдиному податку (ЄП) зареєстрував припинення, він повинен розрахуватися з державою щодо всіх податків і подати останні звіти. І «головний» звіт, який подають спрощенці, — це декларація єдиноподатника. Скільки ж у ФОП є часу на те, щоб її подати востаннє?

Податківці зараз вже визнають (категорія 107.01.07 БЗ), що спрощенці групи 1 та 2 можуть відзвітувати за рік (!), в якому вони зареєстрували припинення. Тобто дедлайн для них — 02.03.2026.

Втім, податківці не забороняють подавати останню декларацію раніше — до закінчення року (звітного періоду). Тобто, виходить, її можна подати у будь-який момент після реєстрації припинення. При цьому

немає різниці, коли ексФОП вирішить подати останню декларацію єдиноподатника: після чи до закінчення року припинення — якщо він припинився як спрощенець групи 1 чи 2, він звітує на «річному» бланку (наразі це форма F0103406)

При цьому у разі створення податкової декларації за ідентифікатором форми F0103406 в режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету платником обирається річний звітний (податковий) період, а саме: рік та період (рік) (категорія 107.01.07 БЗ).