22.05.2025
Одразу скажемо: хоча такий варіант (без рахунка 23) з облікових позицій і неправильний і порушує всі бухгалтерські нормативи, проте за послугами перевезення (коли не виникає незавершеного виробництва) в підсумку він навряд чи може принести якісь серйозні проблеми підприємству. Оскільки контролерам при перевірці в цьому випадку буде складно виявити критичні податкові порушення і пред’явити щось платнику податків. Розглянемо ситуацію докладніше.
Визначати собівартість продукції (робіт, послуг) вимагає НП(С)БО 16 «Витрати». За правилами цього стандарту слід розраховувати: виробничу собівартість продукції (робіт, послуг), а також собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг). При цьому собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) формується з (п. 11 НП(С)БО 16 «Витрати»):
Формування собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг)
Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг): | Складові: | |
1. | Виробнича собівартість: | |
— прямі матеріальні витрати — прямі витрати на оплату праці — інші прямі витрати — загальновиробничі витрати (ЗВВ): змінні та постійні розподілені |