20.10.2025

Генераторна ПДВ-пільга: що на сьогодні?

Свого часу щодо імпорту і постачання в Україні генераторів та електрообладнання діяла так звана генераторна ПДВ-пільга. Що пільгується натепер? Давайте з’ясуємо.

ПДВ-пільга щодо імпорту генераторів

Згідно з вимогами п. 871 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ та пов’язаного з ним п. 936 розд. XXI МКУ звільняються від ПДВ та від ввізного мита операції з ввезення на митну територію України (у тому числі переміщення (пересилання) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) у митному режимі імпорту товарів, коди УКТ ЗЕД яких визначені п. 936 розд. XXI МКУ.

Пільга, встановлена п. 871 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ щодо імпорту товарів за кодами УКТ ЗЕД з п. 936 розд. XXI МКУ, — тимчасова і діє до 1 січня 2026 року. А посеред пільгованих товарів, імпорт яких звільняється від ПДВ, є й генератори (див. таблицю).

Тимчасова генераторна пільга — діє до 01.01.2026