22.08.2011

Єдиний податок. Застосування РРО

Стаття

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

Застосування РРО

 

Згідно з

п. 6 ст. 9 Закону про РРО підприємці на єдиному податку можуть не застосовувати РРО. Причому навіть у тому випадку, якщо підприємець здійснюватиме торгівлю підакцизними товарами, у тому числі пивом на розлив, у пляшках і банках ані РРО, ані КОРО з РК вести не потрібно (такий дозвіл діє з 01.01.2011 р.).

Водночас згідно з

п. 15 ст. 3 Закону про РРО підприємець зобов'язаний видати покупцю товарів/послуг на його вимогу чек, накладну або інший письмовий документ, що свідчить про перехід права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону про захист прав споживачів.

Форму документа, який необхідно видавати, якщо немає РРО, законодавством чітко не встановлено. Це означає, що фактично розрахунковий документ може мати довільну форму. При цьому податківці говорять про те, що підприємці, які не використовують РРО при продажу товарів, повинні видавати

товарний чек, який повинен містити ті самі реквізити, що й фіскальний чек РРО, за винятком зазначення на ньому фіскального номера РРО і напису «Фіскальний чек».

Виходячи з

листа ДПАУ від 06.07.2009 р. № 14083/7/23-7017/572 товарний чек повинен містити такі реквізити:

— назву суб'єкта господарювання;

— ідентифікаційний номер за ДРФО;

— найменування товару (послуги);

— ціна за одиницю виміру;

— вартість;

— розрахунок здійснив;

— підпис;

— дата.