08.01.2009

Присвоєння кваліфікації водіям

Відповідь на запитання

Присвоєння кваліфікації водіям

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Який порядок присвоєння кваліфікації I або II класу водіям, які працюють у закладах охорони здоров’я, та встановлення надбавок за класність?

(м. Одеса)

 

Порядок присвоєння водіям кваліфікацій визначено в Методичних вказівках підвищення професійної майстерності водіїв (КД 238 УРСР 220-90), розроблених Мінавтотрансом України, згідно з якими водію в процесі роботи на автотранспорті може бути присвоєно кваліфікацію I або II класу після направлення на перепідготовку (підвищення кваліфікації).

Для присвоєння II класу в посвідченні водія повинен бути дозвіл на керування транспортними засобами категорій В, С, Е або Д, або Д та Е, а також безперервний стаж роботи водієм III класу не менше трьох років.

Для присвоєння I класу повинен бути дозвіл на керування транспортними засобами категорій В, С, Д та Е, а також безперервний стаж роботи водієм II класу не менше двох років.

Присвоєння водіям I та II класів здійснюється кваліфікаційними комісіями підприємства, в якому він працює, до складу яких, крім осіб, визначених у загальних положеннях Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт та професій, включається також працівник служби безпеки руху.

Рішення кваліфікаційної комісії затверджується наказом керівника підприємства, організації, після чого водію встановлюється надбавка за класність у розмірах, визначених п.п. 4.5.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров‘я України від 05.10.2005 р. № 308/519.