07.10.2010

Виплата компенсації за роботу з ненормованим робочим днем при звільненні

Відповідь на запитання

Виплата компенсації за роботу з ненормованим робочим днем при звільненні

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та оплати праці Головного управління праці й соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Чи виплачується працівнику комунального підприємства при звільненні грошова компенсація за додаткову відпустку за особливий характер праці із ненормованим робочим днем?

(м. Харків)

 

Відповідно до

ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) при звільненні працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Згідно зі

ст. 4 Закону № 504 до щорічних додаткових відпусток належать:

— додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці (

ст. 7 Закону № 504);

— додаткова відпустка за особливий характер праці (

ст. 8 Закону № 504);

— інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Отже, якщо вказані види відпусток працівник не використав, то при звільненні йому має бути виплачено грошову компенсацію.

Як уже зазначалося, працівникам з ненормованим робочим днем надається додаткова відпустка (

ст. 8 Закону № 504) тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Додаткова відпустка за ненормований робочий день надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним договором за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Тобто якщо право працівника на таку відпустку передбачено колективним договором підприємства, то в разі його звільнення він має право на отримання грошової компенсації.