09.09.2010

Повернення частини допомоги на оздоровлення при звільненні є неправомірним

Відповідь на запитання

Повернення частини допомоги на оздоровлення при звільненні є неправомірним

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Працівниця обіймала посаду молодшої медичної сестри в районній лікарні з 28 квітня 2008 року. З 1 травня 2010 року вона оформила відпустку та отримала допомогу на оздоровлення. 27 травня 2010 року звільнилася за власним бажанням. Адміністрація лікарні вимагає повернути частину допомоги на оздоровлення при звільненні. Чи має роботодавець на це право?

(м. Запоріжжя)

 

Одразу зазначимо, що дії адміністрації у цьому випадку незаконні.

Згідно з

п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, керівникам закладів надано право в межах фонду оплати праці, передбаченого в кошторисі доходів і видатків, виплачувати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в розмірі не більш ніж один посадовий оклад на рік. Отже, якщо працівник оформив відпустку, йому виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу. У зв'язку з тим, що ця допомога не є нарахованою заробітною платою за відпрацьований період, то в разі звільнення працівника після відпустки адміністрація не має права вимагати від нього її повернути.