10.11.2011

Щодо поділу путівок на санаторно-курортне лікування

Лист від 02.08.2011 р. № 01-16-2214

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЩОДО ПОДІЛУ ПУТІВОК НА САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ

Лист від 02.08.2011 р. № 01-16-2214

 

Відповідно до п. 4.11 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 р. № 12, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 р. за № 339/16355, комісією (уповноваженим) із соціального страхування може прийматися рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та членів їх сімей, що працює (дружина або чоловік, які перебувають у шлюбі), у тому числі на іншому підприємстві (застрахованої особи), або її дитини віком від 4 до 18 років, застрахованої особи та члена її сім'ї, який навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання, а також для двох застрахованих осіб, що працюють на одному підприємстві, за умови попереднього отримання письмового погодження адміністрації санаторно-курортного закладу і терміну лікування кожної особи не менше 12 діб.

На думку Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, такий поділ санаторних путівок для лікування в умовах спеціалізованих оздоровниць не відповідає положенням наказу Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2008 р. № 56 «Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення» з точки зору медичних показань.

Оскільки відповідно до вимог лікувально-відновлювальних процесів передбачено комплекс медичних заходів, до складу яких входять як лікувальні процедури, так і кліматично залежні заходи, що базуються на певному періоді часу, а саме: 18, 21, 24 дні.

Поділ путівок не гарантує і не забезпечує нормативного лікувально-відновлювального процесу, а тому не може бути прийнятним під час здійснення оздоровчого процесу застрахованих осіб та членів їх сімей за рахунок коштів Фонду .

 

Директор Е. Ушаков

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

ПУТІВКУ НА САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІЛИТИ НЕ МОЖНА: ДУМКА ФОНДУ

 

Згідно з п. 4.11 Порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 р. № 12 (далі — Порядок № 12), у певних випадках комісією (уповноваженим) із соціального страхування може бути прийнято рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування за умови попереднього отримання письмової згоди адміністрації санаторно-курортної установи і строку лікування кожної особи не менше 12 діб.

Водночас, на думку фахівців ФСС ТВП , такий поділ путівки не гарантує та не забезпечує нормативного лікувально-відновлювального процесу. Більше того, це суперечить положенням наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення» від 06.02.2008 р. № 56 з точки зору медичних показань.

Як показує практика, ФСС ТВП не допускає поділу путівки на санаторно-курортне лікування. Крім того, на сьогодні, як правило, видаються путівки на 18 або 21 день, які й так згідно з Порядком № 12 поділу не підлягають.

 

Тетяна РУДА, головний редактор