25.04.2013

Виплата винагороди за сумлінну безперервну працю держслужбовцю зі стажем роботи 35 років

Відповідь на запитання

ВИПЛАТА ВИНАГОРОДИ ЗА СУМЛІННУ БЕЗПЕРЕРВНУ ПРАЦЮ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЮ ЗІ СТАЖЕМ РОБОТИ 35 РОКІВ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України

 

Чи можливо отримати грошову винагороду за сумлінну працю державному службовцю, в якого стаж для виплати такої винагороди перевищує 35 років. П’ять років тому він вже отримував грошову винагороду за сумлінну безперервну працю в державних органах понад 30 років у розмірі п’яти середньомісячних заробітних плат. У разі якщо винагороду виплатити можливо, то в якому розмірі?

(м. Дніпропетровськ)

 

Надаючи відповідь на запитання, перш за все зазначимо, що відповідно до ст. 34 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-ХII встановлено можливі шляхи заохочення державних службовців: за сумлінну безперервну працю в державних органах, зразкове виконання трудових обов’язків державним службовцям видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків затверджено постановою КМУ від 24.02.2003 р. № 212 (далі — Порядок № 212).

Винагорода виплачується у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади. При цьому слід зазначити, що виплата зазначеної грошової винагороди не є обов’язковою.

Зверніть увагу на той факт, що в абзаці першому п. 2 Порядку № 212 зазначено, що грошова винагорода видається один раз на п’ять років за умови зразкового виконання посадових обов’язків та відсутності порушень трудової дисципліни з урахуванням щорічної оцінки виконання державним службовцем покладених на нього завдань та обов’язків. Цей термін обчислюється з урахуванням набуття відповідного стажу.

Тобто один раз на п’ять років можливо видати наказ та виплатити таку винагороду за умови, що останні п’ять років, які передують призначенню такої винагороди, особа дійсно сумлінно працювала та протягом зазначеного періоду не мала стягнень, виконувала трудові обов’язки зразково, без порушень трудової дисципліни.

Відповідно до п. 3 Порядку № 212 грошова винагорода видається у таких розмірах: від 10 до 15 років роботи — одна середньомісячна заробітна плата; від 15 до 20 років — дві, від 20 до 25 років — три, від 25 до 30 років — чотири, від 30 років і більше — п’ять, у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади.

Зазначеним пунктом визначаються лише граничні розміри винагороди, зокрема, за стаж від 30 і більше років — п’ять середньомісячних заробітних плат. Що стосується права на її виплату, то винагорода видається один раз на п’ять років за певних умов.

Отже, якщо працівником відпрацьовано тридцять п’ять років і за останні п’ять років після отримання грошової винагороди він зразково виконував посадові обов’язки та не мав порушень трудової дисципліни, йому може бути виплачена винагорода у розмірі п’яти середньомісячних заробітних плат.