28.12.2023

Доглядова відпустка в Д5: якщо не зазначили дату закінчення

Працівниця після відпустки для догляду за дитиною до 3 років відразу приступила до роботи 12.09.2023. Але у Д5 Об’єднаного звіту за III квартал 2023 року забули відобразити дату закінчення цієї відпустки. Помилку помітили у грудні 2023 року. Як можна виправитись?

Доглядова відпустка в Д5

Початок і закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років роботодавці зобов’язані показувати в Д5 Податкового розрахунку. Для цього у Д5 на працівницю у кварталі, в якому починається/закінчується декретна відпустка, формуємо рядок. У ньому, серед іншого, зазначаємо:

у графі 7 — категорію особи «6»;

у графі 16 (Документ-підстава про початок/кінець…) зазначаємо реквізити наказу, на підставі якого така відпустка надана. У випадку, коли відпустка достроково не переривалася, то реквізити наказу для початку і закінчення такої відпустки будуть однаковими;

графи 13 — 15 у Д5 заповнювати не потрібно.

Закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років відображаємо у Д5 окремим рядком з категорією особи «6» у графі 07, у тому кварталі, коли закінчилась відпустка

Утім сьогодні нас більше цікавить питання, як виправити помилку, пов’язану із тим, що роботодавець своєчасно не зазначив у Д5 Податкового розрахунку дату закінчення доглядової відпустки. Тому далі розглянемо, як виправляти помилки у Д5.

Виправлення помилок у Д5

Для виправлення помилок у прийнятому звітному Податковому розрахунку з додатком Д5 діємо так. За період, в якому допущено помилку, формуємо Податковий розрахунок та Д5 до нього з типом:

«Звітний новий» — якщо помилку виявили до завершення строку звітування за відповідний квартал;

«Уточнюючий» — якщо строк подання звіту завершився.

Алгоритм виправлення помилки для обох типів однаковий.

У табличну частину Д5 заносимо лише інформацію, яку потрібно відкоригувати. Решта рядків з правильною інформацією до коригуючої звітності потрапити не повинна

У табличній частині Д5 застосовуємо такий принцип коригування:

— щоб виключити зайвий рядок у поданому Д5 — повторюємо його дані, а в графі 20 «Ознака (0, 1)» проставляємо «1»;

— щоб додати забутий рядок — формуємо його і в графі 20 проставляємо «0»;

— щоб виправити помилкові відомості — формуємо два рядки. В одному повністю повторюємо інформацію з помилкою і в графі 20 Д5 проставляємо «1» — рядок на виключення. У другому — вказуємо правильну інформацію і в графі 20 зазначаємо «0» — рядок на введення.

Виправляємо на прикладі

Пропонуємо розглянути приклад виправлення помилки в Д5 за умовами нашого запитання.

Приклад. Підприємство в Д5 Податкового розрахунку за III квартал 2023 року не відобразило дату закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років (11.09.2023). Помилка виправляється в грудні 2023 року після спливу строку подання звіту за цей квартал.

Для уточнення раніше не поданої інформації про закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років формуємо Податковий розрахунок + Д5 за III квартал 2023 року з типом «Уточнюючий».

У табличній частині Д5 створюємо 1 рядок — на включення, у графі 20 якого проставляємо ознаку «0», а у графі 10 зазначаємо дату останнього дня відпустки для догляду за дитиною до 3 років «11092023» (див. рисунок нижче).

Фрагмент Уточнюючого Д5 за III квартал 2023 року

Висновки

  • Закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років відображаємо у Д5 окремим рядком з категорією особи «6» у графі 07. Графи 13 — 15 такого рядка не заповнюємо.
  • Якщо забули в Д5 за звітний квартал відобразити закінчення доглядової відпустки і строк подання звіту сплив, то подаємо уточнюючий Податковий розрахунок із додатком Д5.
  • Щоб додати забутий рядок із датою закінчення доглядової відпустки, формуємо його і в графі 20 проставляємо «0», а у графі 10 зазначаємо дату останнього дня відпустки.