10.04.2025

Щорічна додаткова відпустка: чи можна ділити на частини?

Тренерам-викладачам дитячо-юнацької спортивної школи (далі — ДЮСШ) надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Чи можна таку відпустку ділити на частини протягом року або ж її слід надавати виключно повної тривалості?

Відпустки тренерів викладачів

Тренери-викладачі ДЮСШ мають право на щорічну основну відпустку на загальних підставах — тривалістю 24 к. дн. (ч. 1 ст. 6 Закону про відпустки*).

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР.

Також відповідно до ст. 8 Закону про відпустки для працівників деяких закладів або окремих професій передбачена щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. А саме додаткова відпустка для працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням (п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки).

Максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, пов’язаний з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням залежно від посади працівника (виконуваної роботи) визначає Список № 1290-2*. А от конкретну тривалість такої відпустки встановлюють у колективному або трудовому договорі.