13.02.2025

Закінчився строк дії довідки МСЕК: як відображати працівника в Об’єднаній звітності

Строк дії довідки МСЕК, наданої працівником з інвалідністю, закінчився 31.12.2024. Нових документів він ще не надав. Чи потрібно відображати такого працівника в додатку Д1 з кодом особи «2» та в рядку 102 загальної частини Об’єднаної звітності?

Це залежатиме від того, чи продовжена автоматично інвалідність такого працівника після 01.01.2025. Тепер пояснимо.

До 01.01.2025 працівник, якому була встановлена інвалідність, міг повідомити роботодавця про свій статус, надавши йому такі підтверджуючі документи:

— або копію довідки до акта огляду МСЕК за формою № 157-1/о, затвердженою наказом МОЗ від 30.07.2012 № 577;

— або копію пенсійного посвідчення / посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії. Ці посвідчення підтверджують інвалідність як підставу для отримання певних пільг чи державних виплат.