10.07.2025

Строковий договір для заміни тимчасово відсутнього працівника

Строковий трудовий договір — зручне рішення для підміни тимчасово відсутнього працівника. Проте не все так просто: оформлення, повідомлення, випробування, строки — все має значення. У статті з’ясуємо, коли можна укладати строковий договір, як уникнути ризиків і не втратити контроль над кадровою ситуацією.

Коли застосовується

Стаття 23 КЗпП передбачає можливість укладання як безстрокового, так і строкового трудового договору. Чи можна використовувати строковий трудовий договір для заміни тимчасово відсутнього працівника? Так. Це випливає з формулювання ч. 2 ст. 23 КЗпП.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами

Тож для заміни працівника, який, наприклад, іде у відпустку, можна укласти строковий трудовий договір з іншою особою (на строк відсутності відпускника).

Строк дії

Строковий трудовий договір не обмежений ані мінімальними, ані максимальними часовими рамками. Тож прийняти працівника на роботу за строковим трудовим договором можна як на короткий строк (час хвороби, відпустки), так і на більш тривалий час (проходження військової служби, період відпустки для догляду за дитиною тощо).