22.05.2025
Прийняття на роботу. Сумісництво — це оплачувана робота за трудовим договором у вільний від основної роботи час. Якщо вона виконується на тому ж підприємстві, це — внутрішнє сумісництво.
При прийнятті на роботу внутрішнього сумісника діємо за загальними правилами, як і при прийнятті за основним місцем роботи. Укладаємо з працівником трудовий договір (строковий або безстроковий). Зокрема, оформлюємо наказ на прийняття на роботу на підставі заяви працівника, подаємо Повідомлення про прийняття на роботу до органу ДПС до початку роботи внутрішнього сумісника, заводимо окремо особову картку П-2 (інший обліковий документ), особову справу тощо.
У табелі обліку робочого часу внутрішнього сумісника слід зазначати окремо за основною посадою і за сумісництвом — у двох рядках, навіть якщо посади однакові. Заробітна плата нараховується окремо за кожною посадою залежно від фактично виконаної роботи.
Звільнення. Звільнення внутрішнього сумісника відбувається за тими ж правилами і на тих самих підставах, що й під час розірвання трудового договору за основним місцем роботи.
При звільненні внутрішнього сумісника треба провести остаточний розрахунок у строки, встановлені ст. 116 КЗпП. У загальному випадку — у день звільнення.