01.12.2008

Поштова скринька. Підприємець-будівельник і статистична звітність

Відповідь на запитання

Підприємець-будівельник і статистична звітність

 

ЗАПИТАННЯ. Приватний підприємець отримав дозвіл на будівельну діяльність і займається будівництвом. Працівники статуправління заявили, що він зобов’язаний подати Звіт за формою № 1-буд. Підприємець виконав вимогу та подав цей Звіт. Проте тепер органи статистики висувають претензії з приводу того, що цю форму було заповнено підприємцем неправильно, і загрожують накласти штраф. Чи правомірні їх дії?

 

ВІДПОВІДЬ. Відразу зазначимо, що підприємець нічого не порушив і органи статистики не мають жодних підстав для накладення штрафу.

Статистична звітність за формою № 1-буд «Інформація про отримання дозволу на виконання будівельних робіт», дійсно, складається та подається до органів статистики в тому випадку, якщо отримано дозвіл на будівництво об’єкта. Але проблема в тому, чи всі суб’єкти, що отримали такий дозвіл, зобов’язані подавати форму № 1-буд? Виявляється, не всі. Звернемося до Інструкції про складання форми № 1-буд документ 1. У ній чітко зазначено, що складати Звіт за формою № 1-буд зобов’язані підприємства, організації або установи (абзац перший Загальних положень Інструкції про складання форми № 1-буд), тобто юридичні особи, які отримали дозвіл на будівництво. Отже, фізична особа — підприємець ні складати цю форму, ні подавати її до статуправління не зобов’язаний взагалі, навіть якщо має на руках дозвіл на будівництво.

Тому ніякої відповідальності за неподання або неправильне заповнення зазначеної форми підприємець не несе.


Розшифровка нормативних посилань (документ)

1 Інструкція щодо складання форми № 1-буд «Інформація про отримання дозволу на виконання будівельних робіт» і № 2-буд «Звіт про реалізацію дозволу на виконання будівельних робіт» державних статистичних спостережень зі статистики дозволів на будівництво, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 17.09.2004 р. № 519.