Теми статей
Обрати теми

Заміна лічильника: як показати в бухобліку?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетна установа самостійна придбала новий електролічильник для заміни старого приладу, а також допоміжні матеріали (автовимикач, коробку для розведення проводів тощо). Також укладено договір зі спеціалізованою організацією на встановлення та опломбування лічильника. Як правильно відобразити таку операцію в бухобліку?

Традиційно придбання та встановлення приладів (засобів) вимірювальної техніки бюджетні установи відображають в бухобліку за правилами, передбаченими НП(С)БО 121*. Пояснимо, як показати такі операції в бухобліку.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Встановлення нового лічильника

Установи обліковують прилади (засоби) вимірювальної техніки, як окремі об’єкти обліку. Відповідно у разі самостійного придбання лічильника установа розглядає таку операцію як придбання основних засобів (далі — ОЗ) чи малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА). У цьому питанні орієнтуємося на вартісний критерій визнання МНМА, прописаний в обліковій політиці установи.

Визначимо основні правила відображення такої операції в бухобліку.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі