Все сайты
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон), Податкового кодексу України (далі — Кодекс), Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227.
Цей Порядок поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Абзац третій пункту 1 розділу І виключено
2. Цим Порядком визначаються форми:
книги обліку розрахункових операцій на РРО;
книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю;
заяви про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки;
заяви про скасування реєстрації книги обліку розрахункових операцій;
рішення про скасування реєстрації книги обліку розрахункових операцій;
реєстраційної сторінки розрахункової книжки.
3. У цьому Порядку терміни «реєстратор розрахункових операцій», «розрахунковий документ», «розрахункова книжка», «книга обліку розрахункових операцій», «фіскальний звітний чек», «місце проведення розрахунків» вживаються у значеннях, визначених Законом.
Термін «засіб контролю» вживається у значенні, визначеному у Вимогах щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199.
Терміни «представник суб’єкта господарювання — представник платника податків», «уповноважена особа контролюючого органу» вживаються у значеннях, визначених Кодексом.
Терміни «алкогольні напої», «тютюнові вироби» вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Для цілей цього Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
господарська одиниця — стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції;
сума розрахунку — сума готівкових коштів, отримана від покупця за продані товари (послуги) або видана йому під час повернення товару (рекомпенсації послуги, прийнятті цінностей під заставу, виплаті виграшів у державній лотереї та в інших випадках), або сума безготівкових коштів у разі застосування електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених законодавством.