Все сайты
1. Акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий, біоетанол, повинні бути обладнані цілодобовою системою відеоспостереження та контрольно-пропускною системою.
2. Основні вимоги до цілодобової системи відеоспостереження:
1) цілодобова система відеоспостереження — це сукупність обладнання, призначеного для її функціонування, збереження мультимедійної інформації, ведення відповідного архіву відеозаписів, яка повинна забезпечувати можливість архівування відеозапису вибраного проміжку часу на зовнішні носії або за допомогою локальної мережі;
2) кількість встановлених відеокамер має бути достатньою для забезпечення:
фіксації в’їзду/виїзду транспорту на контрольно-пропускних пунктах, а також фіксації державного номерного знака транспортного засобу/номера залізничної цистерни;
фіксації відпуску готової продукції, навантаження/розвантаження сировини.
За рішенням виробника спирту етилового, біоетанолу можливе додаткове встановлення відеокамер у місцях, не передбачених цим пунктом;
3) відеокамери цілодобової системи відеоспостереження повинні:
забезпечувати одночасний запис із декількох ракурсів, щоб уникнути перекриття зображення стороннім об’єктом або відсутності зображення;
забезпечувати чітке зображення відеозапису за будь-яких погодних умов, незалежно від часу доби та освітлення;
бути стаціонарними та захищеними від зовнішніх електромагнітних випромінювачів і грозових розрядів;
бути постійно ввімкненими та автоматично проводити відеозапис, у тому числі за відсутності електроживлення, із збереженням мультимедійної інформації в архіві записів. На кожному кадрі відеозапису зазначаються час і дата запису;
4) забезпечення відеозапису із збереженням даних відеозапису не менше 30 календарних днів та надання доступу (у тому числі віддаленого) посадовим особам податкового органу за місцезнаходженням акцизного складу до мультимедійної інформації (онлайн-трансляції та/або до архіву відеозаписів з можливістю збереження інформації) з цілодобової системи відеоспостереження. Для забезпечення поточного відеозапису та збереження архіву відеозаписів об’єм пам’яті цілодобової системи відеоспостереження має становити не менше 40 терабайтів.
У разі виходу з ладу цілодобової системи відеоспостереження (загалом або окремого її елемента) виробник спирту етилового, біоетанолу у той самий день повинен повідомити про це уповноваженого представника податкового органу на акцизному складі, податковий орган за місцезнаходженням акцизного складу та вжити невідкладних заходів для відновлення її роботи.
У разі виходу з ладу, припинення функціонування цілодобової системи відеоспостереження ввезення/вивезення на/з території акцизного складу виробника спирту етилового, біоетанолу сировини, спирту етилового, біоетанолу забороняється. Відновлення в’їзду/виїзду транспорту на/з території акцизного складу здійснюється у присутності уповноваженого представника податкового органу.
3. Основні вимоги до контрольно-пропускної системи:
1) контрольно-пропускна система має бути постійно ввімкнена та облаштована шлагбаумом, електронними вагами (ваговим комплексом) та засобами автоматичного зчитування (фіксації) реєстраційних знаків транспортних засобів з функцією автоматичного внесення для довгострокового зберігання протягом не менше одного року з дня зафіксованої події на сервер виробника спирту етилового, біоетанолу з неможливістю зміни інформації про дату та час, реєстраційний знак транспортного засобу та його загальну вагу;
2) контрольно-пропускна система має охоплювати всі пункти в’їзду/виїзду транспорту на/з території акцизного складу. В’їзд/виїзд транспорту на/з території акцизного складу поза пунктами, обладнаними контрольно-пропускною системою, забороняється.
У разі виходу з ладу контрольно-пропускної системи (загалом або окремого її елемента), що забезпечує автоматичне зчитування та фіксацію реєстраційних знаків транспортних засобів (у тому числі дати та часу), зважування транспортного засобу, виробник спирту етилового, біоетанолу повинен у той самий день повідомити про це уповноваженого представника податкового органу на акцизному складі, податковий орган за місцезнаходженням акцизного складу та вжити невідкладних заходів для відновлення її роботи.
У разі виходу з ладу засобу автоматичного зчитування та фіксації реєстраційних знаків транспортних засобів (у тому числі дати та часу), зважування транспортних засобів, які здійснюють переміщення спирту етилового, біоетанолу, сировини, ввезення/вивезення на/з території акцизного складу виробника спирту етилового, біоетанолу сировини, спирту етилового, біоетанолу забороняється. Відновлення в’їзду/виїзду транспорту на/з території акцизного складу здійснюється у присутності уповноваженого представника податкового органу.
4. Розпорядник акцизного складу повинен забезпечувати безперешкодний доступ посадових осіб контролюючого органу до цілодобової системи відеоспостереження, контрольно-пропускної системи (електронних ваг та вагового комплексу), витратомірів-лічильників спирту етилового, масових витратомірів, приладів обліку, території, виробничих приміщень, обладнання, будівель та ключових вузлів, на/у яких здійснюються виробництво, зберігання, відпуск спирту етилового, біоетанолу, до транспортних засобів комерційного призначення та документів щодо отримання або реалізації товарів (продукції) та їх обліку.
5. Порядок функціонування цілодобової системи відеоспостереження та контрольно-пропускної системи на акцизних складах, на території яких виробляється спирт етиловий, біоетанол, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та визначає:
1) вимоги до цілодобової системи відеоспостереження та контрольно-пропускної системи;
2) порядок доступу (у тому числі віддаленого) до мультимедійної інформації (онлайн-трансляції та/або архіву відеозаписів з можливістю збереження інформації) з цілодобової системи відеоспостереження та контрольно-пропускної системи посадових осіб податкового органу за місцезнаходженням акцизного складу.