Блокчейн: чому це зручно, швидко та прогресивно

15.06.2022 43

розробка кастомного блокчейну

Технологія блокчейн – це вдосконалений механізм бази даних, який дозволяє організувати відкритий обмін інформацією у межах бізнес-мережі. База даних блокчейна зберігає дані в блоках, пов'язаних між собою в ланцюжок. Дані хронологічно послідовні, оскільки не можна видаляти або змінювати ланцюжок без консенсусу з боку мережі. В результаті ви можете використовувати технологію блокчейн для створення незмінного або безстрокового реєстру для відстеження замовлень, платежів, рахунків та інших транзакцій. Система має вбудовані механізми, які запобігають несанкціонованому введенню транзакцій та створюють узгодженість у загальному поданні цих транзакцій. Саме за такою технологією реалізує проекти та додатки kiss software development

Як працює блокчейн?

Короткий огляд складного механізму блокчейну являє собою наступне. Програмне забезпечення блокчейн автоматизує більшу частину процедури:

Крок 1. Запис транзакції

Блокчейн-транзакція відображає переміщення фізичних або цифрових активів від одного боку до іншого блокчейн-мережі. Вона записується у вигляді блоку даних і може включати такі відомості:

  • Хто брав участь у угоді?
  • Що сталося під час угоди?
  • Коли було проведено угоду?
  • Де було проведено угоду?
  • Які причини проведення операції?
  • Скільки активів було передано?
  • Скільки попередніх умов було виконано під час угоди?

Крок 2. Досягнення консенсусу

Більшість учасників розподіленої блокчейн-мережі має підтвердити, що записана транзакція є дійсною. Залежно від типу мережі правила угоди можуть бути різними, але, як правило, вони встановлюються на початку процедури.

Крок 3. Зв'язування блоків

Коли учасники досягають консенсусу, транзакції блокчейн записуються в блоки, еквівалентні сторінкам реєстру. Разом із транзакціями до нового блоку додається криптографічний хеш. Хеш діє як ланцюжок, що зв'язує блоки разом. Якщо вміст блоку навмисно або випадково змінюється, змінюється значення хеша, що допомагає виявити підробку даних.

Таким чином, блоки та ланцюжки надійно пов'язані, а їхнє редагування неможливе. Кожен додатковий блок посилює перевірку попереднього блоку і, отже, всього блокчейна. Такий принцип схожий на будівництво вежі з дерев'яних блоків. Блоки можна складати тільки зверху, а якщо прибрати один блок із середини, то звалиться вся вежа.

Крок 4. Загальний доступ до реєстру

Система розповсюджує серед усіх учасників останню копію центрального реєстру.

Переваги технології блокчейн у проєктах kiss software development

Ось лише деякі переваги, які забезпечує технологія блокчейн. В тому числі і з цих причин розробка кастомного блокчейну - пріоритетний напрямок діяльності Kiss.Software.

Розширені можливості забезпечення безпеки

Блокчейн забезпечує високий рівень безпеки та довіри, яку вимагають сучасні цифрові транзакції. Завжди є ризик, що хтось маніпулюватиме базовим програмним забезпеченням, щоб заробити гроші нечесним шляхом. Але три принципи блокчейну — криптографія, децентралізація та консенсус — забезпечують максимально безпечну базову систему, в яку практично неможливо втрутитися. Система не має слабких місць, і жоден користувач не зможе внести зміни до запису транзакцій.

Підвищена ефективність

Операції між комерційними структурами можуть бути трудомісткими та займати багато часу, особливо щодо відповідності вимогам за участю третіх сторін. Такі особливості блокчейн, як прозорість та використання смарт-контрактів, прискорюють подібні ділові операції та роблять їх ефективнішими.

Швидший аудит

Компанії повинні мати можливість генерувати, обмінювати, архівувати та відновлювати електронні операції надійним способом, що піддається перевірці. Записи зберігаються у хронологічно незмінному порядку. Така прозорість даних значно прискорює аудит.