Чи є користь від лотерей?

22.11.2022 22

Лотереї – один з небагатьох видів легальних азартних ігор в Україні. І така ситуація далеко не виняток, подібний підхід практикують багато країн. Ігри аналогічні лото з'явилися задовго до перших аналогів слотів чи ставок на спортивні події. Деяким державам вони допомогли вистояти у скрутні часи, та й зараз допомагають поповнювати бюджети та фінансувати різні важливі проєкти. Однак, як і до будь-яких інших азартних розваг, ставлення до лотерей неоднозначне. Часто в них бачать стимулювання згубних звичок, немислимі прибутки організаторів та інші темні сторони, абсолютно забуваючи про користь.

Недорогий спосіб задовольнити азарт

Кожна людина тією чи іншою мірою азартна. А лотерея – одна з найменш шкідливих розваг, яка допомагає задовольнити потребу ризикувати, випробовувати свій успіх та везіння. Наприклад, щоб зіграти в миттєві лотереї онлайн достатньо кількох гривень, а білети великих тиражних національних операторів коштують лише 10-15 гривень. Це доступна гра з простими та прозорими правилами, якій не притаманні такі сумні наслідки, як неконтрольоване захоплення слотами чи ставками на спорт. Проте не варто забувати, що треба грати відповідально і не ганятись за виграшем.

Фінансування важливих некомерційних проєктів

Ще з початку свого існування лотереї використовувалися для фінансування різних некомерційних, але важливих для країн проєктів. Завдяки цим надходженням будували та реконструювали церкви, храми, спортивні та культурні об'єкти. Деякі країни фінансували Олімпіаду, інші знімали кіно чи розвивали національні види спорту серед молоді. Великі оператори ігрового ринку нерідко самі віддають частину свого прибутку на благодійність чи соціальні проєкти. Наприклад, у Бельгії національний оператор витрачає 30% прибутку на податки, 65% на виграші переможцям та лише 5% залишає собі. І навіть із залишку 5% йому вдається виділяти кошти на фонди боротьби з різними захворюваннями, будівництво дитячих майданчиків та інші потреби населення.

Соціальна та єднальна роль

За певних обставин лотерея може стати частиною традицій, які об'єднують сім'ю чи громаду. В Європі в тиражні лотереї грають близько 80% дорослого населення, а в деяких країнах цей показник сягає навіть 90%. Це один із варіантів сімейного або дружнього дозвілля. Недорогі білети дарують один одному на свята та дні народження, а потім збираються разом, щоб дивитися розіграш. Придбати їх можна онлайн, а також у різних точках розповсюдження: кафе, піцерії, газетні кіоски, автозаправні станції.

 

Найбільшою лотерею Іспанії вважається Різдвяна. Її проведенням займається держава, а кожний квиток коштує 200 євро. Сума велика навіть для Європи, але й джекпот тут може становити мільярди. Сім'ї з невеликим достатком купують по десятій частині різдвяного квитка в складчину – це дозволяє взяти участь у загальнонаціональному хобі з невеликими витратами, а можливо, виграти грошовий приз. Білети в складчину також практикують деякі компанії, різні громади. Це один із способів згуртувати спільноту, об'єднати чимось, що не стосується корпоративних цілей. Крім джекпоту в розіграші можна отримати заохочувальні грошові та цінні призи, що чудово підіймає всім настрій у свята.

Як показує історія та практика інших держав – лотерея може стати чимось набагато більшим, ніж просто розвага для поціновувачів азартних ігор. З правильним підходом, належним державним регулюванням та презентацією завдяки лотерейному бізнесу можна покращити одразу кілька важливих напрямів розвитку країни. Ми ще тільки починаємо цей шлях, але безперечно маємо до чого прагнути та в кого переймати досвід.

 

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше