Linux VS Windows – порівнюємо переваги операційних систем

25.07.2022 46

Linux і Windows – операційні системи, що користуються великою популярністю. Не одне десятиліття йдуть запеклі суперечки про те, якій ОС віддати перевагу. Розглянемо основні критерії оцінки та плюси кожної операційної системи, щоб прийняти зважене рішення та вибрати для свого комп'ютера або ноутбука в Рівному кращий варіант.

Основні відмітні нюанси

Операційна система Windows була розроблена компанією Microsoft в 1985 році. Успіх і популярність цієї ОС нині полягає в тому, що вона орієнтована на середнього користувача, якому не обов'язково володіти хорошими технічними навичками роботи з комп'ютером. Перша версія Linux з'явилася в 1991 році. Її головна особливість – відкритий код, яким можуть користуватися всі, хто бажає поліпшити програму. Крім того, операційна система Лінукс безкоштовна для користувачів. Можна вибрати вподобаний дистрибутив і скачати його абсолютно вільно. Програми для цієї операційної системи безкоштовні.

Критерії порівняння Windows і Linux

Щоб визначитися з вибором операційної системи, розглянемо ключові відмітні ознаки:

  1. Доступ до початкового коду. У Windows він закритий, тоді як у конкурента – відкритий. Останній варіант дає змогу, купуючи ПК або ноутбуки у Рівному, самостійно міняти налаштування системи під свої потреби. Але при цьому варто зазначити, що відкритий код більше схильний до хакерських атак.
  2. Технічна підтримка. Важливий критерій оцінки комфорту користування ОС. Один із плюсів Windows – платна офіційна техпідтримка. Це гарантує своєчасне та оперативне усунення несправностей співробітниками компанії. Технічна підтримка Linux базується на діяльності ентузіастів.
  3. Сумісність з апаратною частиною. Пальма першості в цьому питанні раніше беззаперечно була за Windows. Для багатьох користувачів було проблематично настроювати окремі компоненти операційної системи, які будуть сумісні з Linux. Наразі цю проблему практично усунено.
  4. Індивідуальні налаштування. У цьому критерії лідирує Linux. Система характеризується багаторівневим доступом до налаштувань, що відрізняються відмінною гнучкістю. Купуючи комп'ютер або ноутбук на сайті allo.ua у Рівному, можна повністю налаштувати роботу Linux відповідно до своїх бажань. У Windows користувач обмежений набором варіантів, які передбачили розробники.
  5. Ліцензійна угода. Windows – платна операційна система. За однією ліцензією можна встановити ОС для 1 комп'ютера чи ноутбука. Linux відрізняється відкритою ліцензійною угодою. Це дозволяє встановлювати одну версію на необмежену кількість комп'ютерів або ноутбуків.

Роблячи вибір між ОС Linux та Windows, варто враховувати свої технічні навички і зручність при користуванні. Оцінивши переваги кожної, можна поставити найкращу для себе операційну систему, робота з якою буде максимально зручною і продуктивною.

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше