«На роботу, як на свято»: або як не боятися змінити професію?

25.01.2023 12

Рано чи пізно люди починають задумуватись про зміну професії. Це абсолютно нормальне явище, адже завжди хочеться прогресувати та досягати нових висот. Навіть в 30, 40 або 50 років є можливість розпочати нове життя, бо сучасні технології, які використовуються для полегшення дистанційного навчання, дозволяють швидко отримати потрібні навички без зайвих зусиль. При цьому претенденти на престижні вакансії нічого не втрачають, тому що вони покращують свій професіональний рівень, не відриваючись від старого місця роботи. Це значить, що у людини буде час для прийняття відповідального рішення.

Однак, іноді кар'єрний шлях змінює свій напрямок досить несподівано, перевертаючи звичне життя з ніг на голову. Наприклад, Террі Крюс був гравцем американського футболу до 29 років, а потім віддав перевагу зйомкам у кіно. Віра Вонг займалася фігурним катанням і журналістикою, але в 40 років вирішила змінити ковзани на красиві весільні сукні, які шила самостійно, щоб порадувати жінок з усього світу. Рей Крок, перш ніж придбати Mcdonalds у віці 52-х років, був піаністом джазового ансамблю, а агентом з продажу нерухомості, але це не завадило йому створити найбільшу імперію швидкого харчування за відносно короткий час. Учасник команди PokerStars Pro Андре Аккарі, який раніше працював розробником програмного забезпечення, несподівано відкрив для себе гру в покер, коли займався створенням нового проєкту, а далі – звичайне захоплення принесло 30-річному Аккарі всесвітню славу. Ці приклади успішних людей ще раз демонструють, що потрібно міняти професію, якщо випадає хороший варіант для подальшої самореалізації.

Чому нова робота може бути кращою за стару?

Щоб змінити сферу професійної діяльності, потрібна суттєва мотивація, адже далеко не всі наважуються зробити такий ризиковий крок. Проте, якщо людина хоча б задумується над цим питанням, то з часом вона знайде для себе вагомі аргументи. Тим паче вони дійсно є, бо серед потенційних переваг нової роботи можна виділити такі:

  • висока заробітна плата. Корінь усіх проблем часто криється у фінансовій стабільності. Всі люди прагнуть змінити роботу з низьким доходом на більш статусну спеціальність, яка дозволяє почувати себе впевнено. При цьому навіть кар’єрний ріст не завжди є основною запорукою успіху, бо деякі люди здатні розвиватись самостійно, коли займаються улюбленою справою;
  • відсутність емоційних потрясінь. Працюючи у деяких сферах, спеціалісти мають зберігати спокій у критичних ситуаціях, що створює додаткове навантаження на нервову систему. Таким чином постійний стрес сприяє зниженню мотивації, а це вже серйозна проблема. Наприклад, будівельнику тяжко все життя працювати на висоті, а вихователю – слідкувати за маленькими підопічними. Саме тому при можливості потрібно пробувати щось нове, щоб вийти за рамки звичного сприйняття реальності;
  • дружелюбний колектив. Дуже важливо знайти спільно мову з колегами по роботі, адже тоді будь-яка діяльність принесе більше задоволення. На жаль, маючи офіційну зайнятість, часто доводиться контактувати з людьми, які не викликають симпатії. Це ще одна вагома причина змінити професію і завести нові знайомства;
  • комфортний графік. Згодом в житті кожної людини відбуваються події, які впливають на її професійні можливості. Наприклад, після вступу в зареєстровані відносини хочеться більше подорожувати та відпочивати, а з появою в родині нового члена завжди потрібно більше часу проводити вдома, незважаючи на певну відповідальність перед керівництвом. Відповідно, стандартний графік роботи вже починає напружувати, а продуктивність праці поступово падає. Щоб не доводити ситуацію до критичної, важливо знайти баланс між бізнесом і особистими інтересами. Ряд професій з гнучким і віддаленим графіком роботиможе вирішити цю проблему і позбавити людину від незручностей;
  • додаткові можливості для самореалізації. Навіть кваліфіковані спеціалісти рано чи пізно починають відчувати, що наступив момент професійного застою. Однак, це не привід опускати руки, бо реалізувати свій потенціал можна десь в іншому місці. Головне – вчасно відкрити нові горизонти й прийняти відповідальне рішення, яке дозволить перейти на вищий рівень.

Кожен із представлених аспектів має стати мотиваційним фактором для людей, що прагнуть проявити себе з кращого боку. Ніколи не пізно щось змінити, якщо є бажання розвиватися і досягати успіху, долаючи перешкоди.

Коли краще змінювати професію?

В молодості люди не відчувають ніякого фінансового тиску, бо не мають іпотеки на плечах, кредиту за дорогий автомобіль чи рахунків за навчання підростаючого покоління. В таких умовах піти на різні авантюри досить легко, як і відважитися на переїзд. Зрозуміло, що у зрілому віці існує більше всіляких ризиків, але в цілому – не все так критично. Має значення тільки загальний настрій, професійні здібності й наявність вільного часу. Правда, інколи виникають складнощі з отримання потрібних навичок, особливо у зрілих спеціалістів, що досягли 40-ка років. Цей факт потрібно враховувати, але він не повинен стати перепоною на шляху до успіху. Однак, попри всі наявні можливості, час потрібно цінувати, а рішення приймати максимально усвідомлено. По суті, немає суттєвої різниці між початком кар’єри у 25 чи 50 років, але краще знайти своє покликання в житті раніше, що і так зрозуміло.

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше