Невзаємозамінні токени: що таке NFT

04.05.2023 19

Ті, хто зацікавився торгівлею криптовалютами, хоч раз стикався з таким терміном, як «невзаємозамінні токени», або ж NFT. Частіше за все він асоціюється з отриманням прибутків на цифрових технологіях. NFT – унікальні криптографічні токени.

Невзаємозамінні токени – досить новий термін. Курс біткоїна цікавить користувачів всесвітньої мережі з 2009 року, а про NFT почали запитувати лише з 2016-2017 років. Новачкам у сфері криптовалютної торгівлі також буде корисним дізнатися про можливості унікальних токенів.img 1

Які є види NFT та в чому різниця між ними?

Сучасні криптовалюти – взаємозамінні монети. Біткоїн, ефір чи догкоїн можна з легкістю обміняти на інші криптомонети за певним курсом. В цьому криптовалюта схожа на звичайні гроші (гривні, долари чи євро). У кожної з криптовалют є власний курс та еквівалент для обміну.

Але, крім взаємозамінних, існують і невзаємозамінні токени. Світу стало відомо про них близько 6-7 років тому. Інформація про NFT також зберігається у блокчейні, але обміняти їх неможливо, бо кожен із них унікальний.

У кожного з невзаємозамінних токенів є власний цифровий ідентифікатор, який не можна порівнювати з іншими. Тому такі ідентифікатори можуть стати яскравим підтвердженням права власності на певний цифровий продукт.

Створення невзаємозамінних токенів

Щоби створити NFT, використовується кілька популярних схем. Найпопулярніші з них: стандарт ERC-721 та стандарт ERC-1155. Ці стандарти відомі тим, що на них заснована популярна криптовалюта Ethereum. Особливість цього стандарту полягає в неможливості копіювання даних емітентом без згоди на те власника. Торгувати NFT можна на наступних біржах:

  • Binance;
  • Treasureland;
  • OpenSea.

На вищевказаних біржах зареєстровані сотні тисяч користувачів. На відміну від звичайних криптомонет, які мають певний курс, цінність невзаємозамінних токенів унікальна. Але вартість їх також може змінюватися в залежності від попиту та пропозиції на ринку.

NFT-монети отримують методом карбування, завдяки чому вони перетворюються з цифрових активів на криптоактиви. Тобто в майбутньому неможливі спроби підробок чи інші махінації. Всі дані записані в блокчейні, тому змінити їх чи відредагувати неможливо.

Власник такого криптоактиву зберігає дані, які є підтвердженням власності певного цифрового продукту. Тобто має авторські права.

Інвестиції у невзаємозамінні токени

Перед покупкою таких криптоактивів необхідно провести аналіз факторів, що мають вплив на ціну. Перш за все це рідкість, користь, походження, потенціал, розмір спільноти тощо. Аналіз дозволяє зробити висновки про вигідність володіння такими токенами в довготривалій перспективі.

Виникнення NFT призвело до популяризації колекціонування цифрових виробів. Це можуть бути вироби мистецтва у зацифрованому вигляді, ігрові монети, цифрові активи з обмеженим тиражем тощо. Популярність невзаємозамінних токенів постійно росте, і їх можна не тільки колекціонувати, але і дуже вигідно продавати. Правильний вибір таких активів – важливий продукт у криптовалютному портфелі інвестора.

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше