Обмін криптовалюти: ТОП-5 порад

25.01.2023 15

Можливість зберегти заощадження і заробити при вдалих вкладеннях роблять криптовалюту затребуваним інвестиційним інструментом. Тільки за останні 24 години загальний обсяг ринку становив 27.86В, що на 3,31% більше, ніж минулої доби.

Це все сприяє зростанню популярності, незважаючи на криптовалютну зиму та нестабільну ситуацію у світовій економіці. Але для вигідного інвестування важливо знайти потрібний сервіс для обміну криптовалюти. Розглянемо, як війна вплинула на ринок цифрових активів, легальність в Україні, способи обміну та як вибрати криптовалюту.

Як війна вплинула на крипторинок?

Повномасштабне вторгнення Росії на територію України вплинуло на криптовалютний ринок. Українці за допомогою криптовалюти почали вирішувати цілу низку завдань – підтримка армії, підтримка економіки країни, підтримка біженців та багато іншого.

Дедалі більше людей, які були скептично налаштовані стосовно цифрових активів, почали ними користуватися. Вже в березні 2022 року стейблкоїн USDT в Україні став дорожчим на 10%, ніж готівкова американська валюта. Криптовалюта почала сприйматися українцями як спосіб збереження наявних заощаджень.

І якщо до початку війни купити криптовалюту було просто через будь-які існуючі сервіси, у квітні 2022 року було запроваджено закон про обмеження на купівлю криптовалюти в Україні. На цей крок Національний банк України пішов, щоб запобігти непродуктивному відтоку капіталу з країни в умовах воєнного стану, коли економіка переживає і так важкі часи.

НБУ заборонив купівлю криптовалюти за фіатні гроші у національній валюті, а в іноземній валюті обмежив до 100 000 гривень в еквіваленті на місяць. Це призвело до того, що не всі послуги можуть надати функціонал обміну, але залишилися актуальні методи обміну для купівлі криптовалюти за гривні.

Легальність обміну криптовалюти в Україні

Ухвалення українцями криптовалюти та її широке поширення для вирішення актуальних проблем сприяли тому, що цифрові активи стають легальними. Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про віртуальні активи», завдяки чому криптовалюта стає офіційно легалізованою в Україні.

Регулюванням криптовалютного ринку займатиметься Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк України. Відповідно до прийнятого закону визначається правовий статус, класифікація та право власності на віртуальні активи.

Створюють оптимальні умови для формування правового поля на ринку віртуальних активів, передбачаються заходи фінансового моніторингу у сфері віртуальних активів, а також визначається список постачальників віртуальних активів та умови їх реєстрації.

Це сприяє тому, що невеликими кроками, але стабільно український криптовалютний ринок стає цілком легальним. Але набуде чинності лише тоді, коли буде проведено зміни до Податкового кодексу. Цей законопроект проходить відповідні процедури у парламенті.

Важливо розуміти, що коли закон набуде чинності, сервіс з обміну криптовалюту необхідно буде вимагати проходження верифікації. Різниця буде лише у складності проходження процедури на різних сервісах.

Способи обміну

Українцям доступні різні способи обміну криптовалюти, серед яких можна відзначити:

  • Криптовалютні біржі. Це торговельні платформи децентралізованого типу. На відміну від інших способів є можливість не тільки купівлі/продажу, але також передбачені різні інструменти для повноцінної торгівлі. Потрібна реєстрація та верифікація.
  • Р2Р-торгівля. Спосіб обміну криптовалюти на біржах, де вона виступає у ролі посередника. Безпосередній обмін здійснюється між користувачами біржі. Процес досить тривалий, потрібна верифікація та реєстрація, а також є шанс потрапити на шахраїв.
  • Криптомати. Не поширений варіант в Україні і доступний виключно для жителів великих міст. Процес покупки не відрізняється від поповнення мобільного телефону, але є складнощі з пошуком криптовалютного автомата.
  • Платіжні системи. Автоматизовані послуги для обміну криптовалюти. Підходять не тільки для купівлі та продажу, але також накопичення токенів. Потрібно проходження реєстрації та верифікації.
  • Онлайн-обмінник. Зручний та швидкий спосіб обміняти криптовалюту в Україні без реєстрації та верифікації. Спеціалізовані сервіси з простим інтерфейсом та зрозумілим механізмом обміну. Пропонують вигідний курс, високу швидкість, безпеку та анонімність під час проходження процедури.

Вибір відповідного сервісу залежить виключно від ваших уподобань. Онлайн-обмінники є найзручнішим рішенням для невеликих сум – до 50 000 гривень.

Вибір обмінника з надійною репутацією

Разом із зростанням популярності криптовалюти збільшується і кількість сервісів, через які можна здійснити обмін. Шахраї йдуть у ногу з часом, тому є велика кількість сервісів, спрямовані не на обмін, а на обман – крадуть платіжну та особисту інформацію цію користувачів. При виборі потрібно враховувати десятки факторів, серед яких можна відзначити курс, швидкість, зручність, репутацію та інші подібні фактори.

Самостійно це зробити досить складно та займає багато часу. Ідеальний вибір – спеціальні моніторингові сервіси з рейтингом онлайн-обмінників та криптовалютних бірж. Вони можна вивчити коротку інформацію про сервіс, його переваги, курс та інші важливі параметри, що полегшує процес вибору.

Найбільш популярним досі був сервіс Bestchange. Це функціональний і якісний сервіс з рейтингом, але має істотний недолік - орієнтований на громадян Росії.

Для українців альтернативним рішенням буде сервіс Scanbit. Розроблений українськими розробниками та повністю націлений на криптовалютний ринок України. У тому числі, вказуються онлайн-обмінники, які співпрацюють з Росією, щоб ви не довільно не стали спонсором терористичної держави.

Експерти редакції відібрали 3 обмінники, які, на їхню думку, заслуговують на вашу увагу:

  • Changeit. Онлайн-обмінник, який працює з усіма українськими банками та пропонує швидкий обмін криптовалюти. Усього 4 кроки потрібно виконати для отримання криптовалюти на гаманець. Має простий і зрозумілий інтерфейс. Вигідний курс, низькі комісії та та виключені додаткові платежі. Не потрібна реєстрація та верифікація, гарантія безпечного та анонімного обміну.
  • Paxful. Це не класичний онлайн-обмінник, а платформа для купівлі/продажу криптовалюти за принципом Р2Р. Подано понад 350 способів проведення обміну. Безпечний метод, так як кошти до завершення угоди знаходяться на платформі. Зареєстрованим користувачам надається безкоштовний гаманець для зберігання криптовалюти.
  • Flypay. Відносно молодий онлайн-обмінник із гарною репутацією. Пропонує можливість онлайн та офлайн обміну криптовалюти в Україні. Автоматичний процес обміну гарантує високу швидкість транзакцій. Простий та зручний інтерфейс для швидкого обміну. Професійна служба підтримки допомагає оперативно вирішувати проблеми, що виникли під час обміну. Вся особиста та платіжна інформація захищена SSL.

Вибираючи будь-який із представлених сервісів, ви можете провести обмін, незважаючи на введені обмеження від НБУ.

Яку криптовалюту вибрати?

Нестабільна ситуація на ринку цифрових валют сприяє тому, що не лише початківці, а й професійні трейдери замислюються про те, яку криптовалюту вибрати. Важливо пам'ятати, що криптовалюта – це активи з підвищеним ризиком, тому потрібно проводити ретельний аналіз.

Необхідно купувати криптовалюту, яка здебільшого відповідатиме особистим запитам трейдера. Наприклад, якщо це збереження – це стейблкоіни, вартість яких підтримується реальними грошима, цінними паперами та металами.

Якщо основна мета – інвестування, тоді криптовалюта має бути прогресивною, а також потрібно враховувати наступні критерії вибору:

  • наявність перспектив у розвиток;
  • прості та зрозумілі правила виведення;
  • невеликі комісійні;
  • рівень прозорості монети.

Потрібно орієнтуватися як на те, що монета здатна принести прибуток зараз, а й у майбутньому.

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше