Все сайты
Що нам відомо про вітамін С? Загалом тільки те, що він допомагає в боротьбі із грипом та застудами. Але і це ще не всі його переваги, також він є потужним антиоксидантом та грає одну з основних ролей у формуванні власного колагену. На жаль, накопичення вітаміну С не відбувається в нашому організмі.
Недостатність цього вітаміну може проявлятися у тому, що ви швидко втомлюється, ваші ясна кровоточать та в загальному погіршенні всіх показників організму. При нестачі вітаміну С часто зʼявляються синці, довго регенерується шкіра. Ваш настрій псується, зникає активність та енергія. Спостерігається сухість шкіри та втрата волосся.
Вітамін С відіграє важливу роль у регулюванні функцій імунної та нервової систем, а також у стимулюванні діяльності ендокринних залоз, зокрема надниркових залоз. Додатково, він допомагає покращити функцію печінки.
Цей вітамін є необхідним для нашого організму, щоб захиститися від вірусних та бактеріальних інфекцій, а також для синтезу стероїдних гормонів, нейромедіаторів та карнітину. Крім того, він допомагає всмоктувати залізо.
Вітамін С впливає на згортання крові та нормалізує проникність капілярів. Він є необхідним для кровотворення і має протизапальну та протиалергічну дію. Він також бере участь у формуванні неспецифічного імунітету та стимулює синтез інтерферону нейтрофілами.
Серед іншого вітамін С впливає на:
Особливість вітаміну С заключається у тому, що він залучений до синтезу колагену, а він є основним білком сполучної тканини.
Вітамін С є важливим компонентом у формуванні поперечних зшивок еластину та колагену. Він трансформує лізин на оксилизин, що допомагає стабілізувати сітчастий матрикс сполучної тканини. Нестача вітаміну С може уповільнити гідроксилювання проліну та лізину, що призводить до утворення неповноцінного або атипового колагену.
Крім того, вітамін С впливає на синтез гіалуронової кислоти та хондроїтинсульфату.
Ми дізналися про цікавий факт з лекції професора Додали, що не всі форми вітаміну С однаково корисні для організму. Деякі форми можуть бути навіть шкідливими, якщо вони не перебувають у природній формі та не містять біофлавоноїдів. Серед флавоноїдів найбільш відомі рутин, гесперидин та кверцетин, при цьому кверцетин грає провідну роль.
Дуже часто говорять, що Естер-С — це найкраща форма вітаміну С для засвоєння. Давайте розбиратися, що ж це таке.
Учені створили покращену форму вітаміну С, яку назвали Ester-C Ascorbate, шляхом поєднання природних метаболітів (L-треонової, L-ксилонової та L-лізинової кислот) з мінералами (кальцієм, калієм, магнієм або натрієм). Ця форма вітаміну С забезпечує краще засвоєння та утримання в організмі. Хелатні форми вітаміну С з мінералами називаються аскорбатами. Аскорбати менш кислі, тому не подразнюють слизову оболонку шлунка, що особливо важливо для людей з гастритом і підвищеною кислотністю. Крім того, аскорбати рідше викликають алергічні реакції, а додатково забезпечують організм мікроелементами, такими як магній, кальцій або калій. Естер-С купити можна у спеціалізованих магазинах онлайн чи офлайн.