26.11.2018

Інформаційна сторінка

Заява про застосування ПСП: чи потрібно щорічно оновлювати?

Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді зарплати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (п.п. 169.2.2 ПКУ).

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді зарплати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Водночас роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Якщо у платника податків виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

За повідомленням ГУ ДФС у Тернопільській області (http://tr.sfs.gov.ua).

«Гірське» підвищення окладів: відтепер і працівникам органів цивільного захисту

В установах, організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням КМУ або за його дорученням, підвищуються на 25 % (постанова КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» від 11.08.95 р. № 648).

Відтепер завдяки постанові КМУ від 24.10.2018 р. № 873 на таке підвищення мають право працівники, особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту. Відповідна зміна внесена до абз. 1 та 3 п. 1 постанови № 648.

Перелік населених пунктів, яким відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» від 15.02.95 р. № 56/95 надається статус гірських, наведено в додатку до постанови КМУ від 11.08.95 р. № 647.

Постанова № 873 набрала чинності 30.10.2018 р.

Оплата комунальних послуг КНП

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, у тому числі закладів охорони здоров’я — комунальних некомерційних підприємств, що уклали договори з Нацслужбою здоров’я на надання первинної меддопомоги, відповідно до норм БКУ мають здійснюватися з відповідних бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ.

Такого висновку дійшов Мінфін у листі від 28.09.2018 р. № 07050-11-2/25432.