21.02.2022

Неприбутковий звіт: що та де показати?

Невдовзі кожному бухгалтеру доведеться складати Неприбутковий звіт1 за 2021 рік. Як це зробити правильно? Розповімо в нашому матеріалі.

1 Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 17.06.2016 № 553.

Які доходи показати: нараховані чи отримані?

При заповненні показників про доходи Неприбуткового звіту орієнтуємося на дані бюджетної звітності.

Так, у ряд. 1.1 Неприбуткового звіту відображаємо доходи, отримані установою за загальним фондом. Тобто йдеться про кошти, які фактично надійшли на реєстраційні рахунки протягом року. Такі доходи формуємо з показників, наведених у Звіті про надходження та використання коштів загального фонду (ф. № 2д, № 2м) за графою 7 «Надійшло коштів за звітний період (рік)».

А ось у ряд. 1.3 Неприбуткового звіту відображаємо доходи, отримані за спеціальним фондом, тобто кошти, які фактично надійшли на спеціальні реєстраційні рахунки протягом року. Отримані доходи складаємо із показників доходів за спецфондом на підставі звітів про надходження та використання коштів спеціального фонду за графами «Надійшло коштів за звітний період (рік)».

Отже, до Неприбуткового звіту заносимо інформацію саме про отримані, а не нараховані доходи. Ба більше, з таким підходом до відображення як доходів, так і видатків погодилися й податківці. Так, в ІПК від 07.05.2019 № 2001/6/99-99-15-02-01-15/ІПК вони наголосили, що показники цього звіту заповнюють з урахуванням особливостей діяльності неприбуткової організації. Також податківці додали, що показники Неприбуткового звіту бюджетні установи заповнюють на підставі даних бюджетної звітності.