20.06.2022

Консервуємо пошкоджене майно: оформлення + облік

Відновлення майна, яке зазнало ушкоджень унаслідок збройної агресії РФ*, — процес тривалий та потребує фінансових ресурсів. Якщо ж наразі установа не має достатньо коштів для відновлення таких об’єктів, їх можна законсервувати. Як відбувається процедура консервації? Які документи слід оформити? Як показати такі операції в бухобліку? Про все це читайте в нашому матеріалі.

* Про порядок відновлення пошкодженого майна дізнавайтеся із статті «Як відновити пошкоджене майно: оформлення та облік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 22. Також читайте про особливості інвентаризації пошкодженого/зруйнованого майна читайте у матеріалі «Інвентаризація зруйнованого та пошкодженого майна» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 22).

Консервація майна: що за операція?

Бюджетні установи вкрай рідко вдаються до такої маніпуляції, як консервація необоротних активів. А тому й запитань щодо застосування цієї процедури виникає чимало. Пояснимо, в чому полягає її сутність та як відбувається така операція.

Основним орієнтиром у цьому питанні є Положення № 1183**. Саме в цьому документі закріплено організаційні основи та прописано єдиний порядок підготовки до консервації, консервації, а також повернення ОЗ з консервації.

** Положення про порядок консервації основних виробничих фондів підприємств, затверджене постановою КМУ від 28.10.97 № 1183.