22.01.2024

Черговість здійснення видатків: довідковий матеріал

Для вашої зручності ми підготували довідковий матеріал про черговість здійснення видатків в умовах воєнного стану. Види видатків та черговість їх проведення наведені відповідно до вимог Порядку № 590* станом на 01.01.2024.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Також для зручності користування цим переліком видатків ми зазначили там, де це можливо, КЕКВ, за якими слід проводити відповідні видатки.

Зауважте: застосування КЕКВ у кожному конкретному випадку залежить від економічної суті платежу. І, традиційно, під час обрання КЕКВ слід керуватися Інструкцією № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Водночас нагадуємо: головні розпорядники бюджетних коштів у разі виділення коштів одержувачам здійснюють видатки за КЕКВ:

2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм», 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» — для поточних видатків;

3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» — для капітальних видатків.

Тож якщо зазначені у таблиці видатки здійснюватимуть одержувачі бюджетних коштів, виділення коштів одержувачам проводьте саме за цими КЕКВ.

Черговість здійснення видатків в умовах воєнного стану

Черговість

Видатки державного або місцевого бюджету

КЕКВ

Перша черга

Видатки на національну безпеку і оборону та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану, а також розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, залучених до вирішення завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану

відповідно до економічної суті платежів