05.05.2025

Реорганізація постачальника: як вчинити з договором?

Бюджетна установа на початку 2025 року уклала прямий договір про надання послуг з охорони приміщення. У квітні отримали від контрагента інформацію про те, що така юрособа з 01.05.2025 буде реорганізована, а її назва — змінена. Чи обов’язково в такому разі зменшувати суму укладеного договору, а потім укладати новий договір з новою юрособою? Чи достатньо у договорі змінити лише інформацію про контрагента? Якими мають бути дії установи-замовника?

Зміна контрагента: як класифікувати?

У ситуації читача зміна контрагента пов’язана з реорганізацією такої юридичної особи. З’ясуємо, яким чином така юридична процедура впливає на бюджетну установу та якими мають бути її подальші дії стосовно договору, укладеного з реорганізованим контрагентом.

Загальні засади реорганізації суб’єктів господарювання визначено ст. 104 — 112 ЦКУ*. Так, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юросіб їх майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

* Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV.

І начебто, зміни, які відбулись у такого суб’єкта господарювання, не повинні додати зайвого клопоту для його контрагентів. Зазвичай правонаступники продовжують виконувати договори, укладені реорганізованими юрособами.