14.03.2011

Як правильно заповнити реквізит податкової накладної «Вид цивільно-правового договору»

Відповідь на запитання

Як правильно заповнити реквізит податкової накладної
«Вид цивільно-правового договору»

 

Як правильно заповнити реквізит податкової накладної «Вид цивільно-правового договору», якщо договір у письмовій формі не укладається (усна домовленість)?

(м. Харків)

 

Пунктом 201.1 Податкового кодексу України

(далі — ПКУ) визначено перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної, серед яких зазначено й вид цивільно-правового договору (п.п. «и»).

На нашу думку, у цьому випадку законодавець мав на увазі

класифікацію договорів за їх предметом (купівлі-продажу, поставки, оренди, підряду, будівельного підряду, підряду на виконання проектних і дослідних робіт, про надання послуг тощо). Тому вимоги п.п. «и» п. 201.1 ПКУ до накладної по суті зводяться до зазначення назви договору — «Договір купівлі-продажу», «Договір оренди», «Договір підряду» тощо.

У формі податкової накладної, затвердженій

наказом ДПАУ від 21.12.10 р. № 969, поряд з реквізитом «Вид цивільно-правового договору» є два поля для зазначення дати й номера документа, які також потрібно заповнити.

На думку представників ДПАУ (див.

консультацію «Податкова накладна та Реєстри: відповіді на актуальні запитання фахівців ДПАУ» // «БТ», 2011, № 5 с. 45), якщо договірні відносини між контрагентом оформляються рахунком, то в полі «Вид цивільно-правового договору» вказується «рахунок-фактура», а в полях, передбачених для дати і номера договору, проставляються дата й номер рахунка-фактури.

В Єдиній базі податкових знань, розміщеній на офіційному сайті ДПАУ (www.sta.gov.ua), є запитання про заповнення цього реквізиту в разі поставки товарів за усною домовленістю. Відповідаючи на нього, податківці дійшли висновку, що в полі «

Вид цивільно-правового договору» слід зазначити: «Договір купівлі-продажу», «Договір на виконання робіт» тощо, а у полі «від» — дату виконання усної домовленості.

Щоб одночасно дотриматись вимог

ПКУ та рекомендацій податківців, у разі якщо договір у письмовій формі не укладався, радимо в податковій накладній зазначити вид цивільно-правового договору (виходячи з предмета домовленості), навіть якщо його укладено усно, а також назву, дату і номер документа, яким оформлено відносини сторін (якщо такий документ складався). Наприклад, у реквізиті «Вид цивільно-правового договору» можна вказати:

«Договір купівлі-продажу, рахунок-фактура від 10.03.2011 р. № 152»;

— «Договір про надання послуг, рахунок від 28.02.2011 р. № 16»

.

Претензій з боку податківців до такого заповнення цього обов’язкового реквізиту бути не повинно.

 

Яна ІНДЮХОВА