18.05.2015

Акцизний податок за переобладнання вантажівки на легковик

Лист ДФСУ від 31.03.15 р. № 11213/7/99-99-21-05-17

У листі, що коментується, контролери пояснили окремі нюанси сплати акцизного податку (АП) із ввезеного на митну територію України вантажного автомобіля, що переобладнується на легковий.

По-перше, вони нагадали, що платниками АП у цьому випадку є власники вантажівки (п.п. 212.1.14 ПКУ). Сплачувати АП слід лише за автомобілі, документ про переобладнання якого отримано з 01.01.15 р. Хто отримав такі документи до цієї дати, АП не сплачує.

По-друге, сплатити АП власник має до подання документів для реєстрації переобладнаної вантажівки. Оскільки разом із документами про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху подаються квитанції або платіжні доручення про сплату АП з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (п.п. 222.2.4 ПКУ). Якщо таких документів не подати, то про перереєстрацію/реєстрацію автомобіля можна не мріяти.

По-третє, податківці визнали, що у ПКУ не міститься жодної згадки про місце сплати АП за переобладнання вантажівки. Тому вони прив’язують місце сплати АП до місця подання декларації. Таким чином, сплатити АП податківці пропонують за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного автомобіля, за кодом бюджетної класифікації 14020800.

По-четверте, щоб розрахувати АП, слід знайти добуток об’єму циліндрів такого автомобіля та ставки податку, яка диференційована залежно від виду переобладнаного автомобіля, робочого об’єму циліндрів двигуна та терміну його експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як / понад 5 років) (п.п. 215.3.5 ПКУ). При цьому оскільки ставка визначена в інвалюті (євро), то розрахунок суми податку здійснюєте за офіційний курсом НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов’язання (п. 217.3 ПКУ).